PERIODIKA K ZAPŮJČENÍ:

 

Časopis Rozmarýna je hobby magazín pro tvořivé lidi. Věnuje se všemu, co dělá život krásnější a spokojenější. Je zaměřen hlavně na ženy, které chtějí samy tvořit své životní prostředí, životní styl a pěstují tvůrčí hobby. Časopis hledá inspiraci v kladných stránkách tradičního životního stylu a života v souladu s přírodou.

**********************************

ZÁHADY ŽIVOTA

Časopis o mystériích, nevyjasněných záhadách, alternativní medicíně i zdraví, paranormálních jevech a tajemstvích duše.

Magazín vás populární formou seznámí s esoterickými tématy. Na osmdesáti stranách rozdělených do tří barevně laděných sekcí najdete poutavé čtení o záhadných jevech a událostech u nás i ve světě. Stanete se účastníky mystických setkání, hledání odpovědí na otázky posmrtného života i existence duchovních bytostí. Pomocí hravé infografiky vám ukážeme, jak vylepšit zdraví sobě i svým nejbližším. V pravidelných rubrikách vám představíme věštecké techniky a postupně se je s námi naučíte. Setkáte se s osobnostmi obdařenými mimosmyslovým vnímáním, které umí pracovat s jemnohmotnou energií a dokáží pomáhat ostatním. Navštívíme esoterické i léčitelské kurzy, věštírny a mnohé jiné. Budeme se ptát na všechno, co vás opravdu zajímá. Chceme nahlédnout všude, kam se ostatní média příliš nehrnou. Provedeme vás andělskou říší tak, jak ji znáte vy. Čtenáře čekají pravidelné rubriky Magické stránky, Tajemství smrti, Tři pohledy na nemoc a mnohé další.

Zdroj: https://www.zahadyzivota.cz/

****************************************

D-TEST

Co je dTest? 

dTest je nezisková organizace založená v roce 1992 pod názvem Občanské sdružení spotřebitelů TEST. Naším posláním je poskytnout spotřebiteli komplexní spotřebitelský servis. Na stránkách časopisu dTest, webových stránkách www.dtest.cz, prostřednictvím našich brožur i na poradenské lince publikujeme každý měsíc testy výrobků, srozumitelně přibližujeme práva spotřebitelů a povinnosti prodávajících či poskytovatelů služeb. Radíme, jak je aplikovat v běžném životě a na co si dávat pozor.

Naše srovnávače a kalkulačky usnadňují spotřebitelům například výběr mobilního tarifu, radí se spořením či energiemi. Varujeme také před nebezpečnými výrobky díky neustále aktualizované databázi upozorňujeme na klamavé praktiky podnikatelů, vzděláváme podnikatele i spotřebitele.

Během naší existence jsme odhalili již více než 500 nebezpečných výrobků, které ohrožovaly zdraví dětí i dospělých. Detailním testům jsme podrobili již více než třináct tisíc výrobků, jejichž výsledky ukazují často jinou skutečnost, než jakou se spotřebitel dozví z reklamy.

Zdroj: https://www.dtest.cz/

************************************

*************************************

*************************************

Historický kaleidoskop se zabývá především historií 20. století, zvláště českou a slovenskou. V knihovně je k dispozici celý ročník 2013.

V posledním čísle 2-3/2013 naleznete tyto zajímavé články:

12-toulky-sochy

Toulky domovem

Sochy k zamyšlení

Všechny sochy Olbrama Zoubka vyjadřují pocity, náladu, sdělují poselství. Silné emoce cítíme z každé sochy Olbrama Zoubka, nejvíce je to však z plastik angažujících se, ne snad politicky, ale zejména lidsky. Vydejme se po Praze navštívit ty nejznámější z nich.

 

06-udal-orl-hory

Uloupené hranice

Události v zapadlém koutu Orlických hor

Na dnešní česko-polské hranici leží jen pár set metrů od sebe dvě vesnice, v nichž se v roce 1938 z celkem pokojného soužití Němců a Čechů stalo nepřátelství na život a na smrt. Ze sousedů a přátel se stali protivníci, vesnicí se šířila nenávist, strach a násilí…