Výstava - Lesní kaple + výstava Nely Rabové

31.05.2016 00:00

Výstavy v knihovně

V letech 2013 až 2015 byly v oblasti Vysokého lesa nedaleko Sebranic úspěšně obnoveny tři zaniklé lesní kaple. O historii těchto kaplí se můžete dočíst v knize Ves Chmelík a okolí, která je k dispozici v naší knihovně. Až do 31.5. 2016 máte možnost každé úterý od 16-18 hod shlédnout v prostorách knihovny fotografie, které zachycují původní stav kaplí a jejich postupnou rekonstrukci. Materiály nám zapůjčili manželé Kmoškovi ze Spolku archaických nadšenců, kteří stojí nejen za obnovou kaplí, ale byli také opakovaně našimi milými hosty v knihovně (přednáška o Skotsku v r.2015 a přednáška o Portugalsku v r.2016).

Více informací naleznete na: https://kaplicky.sebranice.cz/

Souběžně s touto výstavou jsou na panelech schodiště knihovny k vidění krásné mandaly, malůvky a papírové výrobky pekelské slečny Nely Rabové. Tvořila je převážně v nemocnici v Praze – Motole a vypovídají o jejích citových prožitcích a její síle.