Návštěva ZŠ - 28.4.2014

28.04.2014 19:50

Žáci opět v knihovně

V pátek dne 28.3.2014 navštívili v rámci měsíce knihy naši knihovnu  žáci 1. stupně cerekvické základní školy. Jak se sluší na správnou návštěvu, nepřišli s prázdnou, ale každý donesl výkres na téma "Moje nejoblíbenější kniha" nebo "Můj nejoblíbenější hrdina". Děti z 5. ročníku navíc vypracovaly krásné zamyšlení "Co pro mě znamená kniha". Tato dílka jsou ke shlédnutí na chodbě schodiště do knihovny.

Návštěva knihovny tentokrát nebyla jen o vypůjčování knih, ale knihovnice si ověřila pomocí lehkých úkolů, zda opravdu děti knihy čtou. Knihovna není tělocvična, zde se neběhá a ani nekřičí a tak prvním úkolem bylo nejprve neposedná tělíčka návštěvníků zklidnit a tak každý musel přejít pohádkovou řeku bez toho, aby mu upadla kniha na zem. Dalšími úkoly pro mladší děti bylo např. správně přiřadit pohádkové dvojice nebo vybrat co do knihovny patří a naopak. Starší děti pak doplňovaly správně celý název knihy a vybíraly správné odpovědi na téma "bezpečný internet". Na závěr si mohly všichni vyrobit záložku do knihy.

Fotografie z návštěvy žáků naleznete ve Fotogalerii.