PROBĚHLÉ AKCE:

 

Knihovna opět pomáhá

 

JAK SE DAŘÍ ERIČCE? EMAIL OD MAMINKY ZE DNE 20.2.2017

Ahoj "tety a strejdové" 

 
tak jsme s mamkou a taťkou natočili video, jak doma cvičím. Myslím si, že po roce dřiny jsem udělala přece jen malý pokrok. Ještě před rokem nebylo vůbec možné, abych svojí silou byla schopna se zvednou z podřepu do stoje a s pokrčenými pažemi se propnout je pro mě velká makačka :-) Ale bojuji a poctivě cvičím, tak se to snad odrazilo v pokroku - i když v malinkatém. 
 
Vám všem děkuji za podporu a krásná slova, která mi dodávají sílu jít a tvrdě cvičit i nadále. 
 
Zítra s mamkou odjíždím na měsíc do lázní Košumberk - i tam budu hodně cvičit a snad se zase posunu o kousek dál. 
 
Ještě jednou Vám všem moc děkuji a tady posílám odkaz na můj "pokrok" 
 
Vaše Erička

Video naleznete zde:
  www.youtube.com/watch?v=OMopd77iPbo&app=desktop

 

***

Obrátila se na nás jedna čtenářka knihovny s prosbou o pomoc pro Eričku. Její příběh je

podobný příběhu Nelinky z Vendolí, pro kterou jsme už sbírali víčka v minulých letech.

Sběr víček pro Eričku je v tuto chvíli UKONČEN. Všem, kteří víčka poctivě

sbírali a donesli je do knihovny, moc děkujeme!

 

Kromě sběru víček knihovna uspořádala dvě akce, které byly věnovány Eričce.

První z nich byl BAZÁREK OBLEČENÍ 2016  , kde se z každé prodané věci

5,- Kč věnovalo na její léčbu. Celkem byla spolu s dobrovolnými dary

vybrána částka 2.180,- Kč.

 

Druhou akcí byla ADVENTNÍ VÝSTAVA A DÍLNA 2016, kde vystavovatelky věnovaly

z každé prodané věci 5,- Kč - celkové výši 1.602,- Kč.

 Celkem tedy knihovna a její čtenáři a přátelé knihovny vypomohli

částkou: 3.782,- Kč

 

 

Erička a její příběh

Vážení dárci a Vážená organizace, chtěli bychom Vás požádat o finanční podporu na lázně pro naši dceru Eričku.

Erika se narodila roku 2013 jako naprosto zdravé a velmi veselé miminko. Při porodu byly malé komplikace, ale to je v dnešní době velmi obvyklé. Porod byl císařským řezem ve 34 týdnu těhotenství s porodní váhou 1990g. Maminka prodělávala během porodu Hellp syndrom. Ačkoli bylo vše trošku komplikované, Erička byla v pořádku. Její vývoj nijak nevybočoval a dle vyjádření neurologa byla i malinko vývojem „napřed“ a to až do Eričky dvou a pul měsíců vývoje, kdy nás čekalo očkování.

S Eričkou jsme začali chodit k dětskému doktorovi, který byl i specialista na imunologii. Osud a zdraví naší dcery jsme mu plně vložili do jeho rukou. Pan doktor bohužel nevzal v potaz problémy při porodu a Eričku nám i přesto naočkoval. Ukázalo se to být jako krok vedle.

Erička očkování snášela „dobře“ a proto jsme prošli kompletní hexavakcínou + synflorix. Nebyli jsme nijak informovaní o nežádoucích účincích a proto jsme Eričky náhlou nemotornost v ručičkách a ochablost přisuzovali spíše únavě. Když to přetrvávalo začali jsme pátrat co by to mohlo být.. naše zjištění při nocích strávených na internetu a v knihách nás šokovala. Erika má regres vývoje způsobený vakcínami.

Dnes jsou jí dva roky a nechodí, sama nesedí, neumí se přetočit, neudrží hlavičku, zcela postrádá hrubou, tudíž i jemnou, motoriku v rukách. Potřebuje naší 24 hodinovou péči.

V prvním roce jsme cvičili Vojtovu metodu, po které jsme nezaznamenali žádný pokrok. Následně jsme navštívili Hamzovu léčebnu v Luži, kde s Erikou začali cvičit Bobathovu metodu, po které jsme udělali malinký pokrok, Erika drží nepatrně líp hlavu a lépe pase koně. Lázně jí neskutečně baví, protože tam má vyžití, kde i cvičení se pro Eriku stalo zábavou. Lázně v Luži využíváme nadále.

S Erikou cvičíme několikrát denně, jezdíme na akupunkturu do centra čínské medicíny v Praze. Užívá homeopatika. Erika miluje vodu, takže jezdíme plavat. Jezdíme na reflexní masáže a další. To vše je finančně náročné a hradíme to z vlastních příjmů.

Erička bydlí spolu se svými rodiči a mladší sestrou Miou v rodinném domku na vesnici. Ráda chodí k babičce a dědovi, kteří mají kočku a králíky které Erika miluje. Mezi Eriččiny zájmy patří plavání, čtení a prohlížení knížek. Ráda chodí na procházky a z kočárku sleduje krávy a koně v sousedství našeho domu.

Lázně v Luži hradí pojišťovna. Nicméně jako každý rodič, chceme pro Eriku vyzkoušet to nejlepší, a proto bychom rádi navštívili stacionář Hájek u Plzně, kde používají jiné terapie, například rehabilitaci therasuit. Bohužel tuto léčbu nehradí pojišťovna, a proto bychom rádi požádali o finanční pomoc. Pobyt ve stacionáři je na dva až tři týdny. Podle všech referencí v pobyt vkládáme velké naděje. Stojí cca 50000-60000 korun, které potřebujeme našetřit.

Dobrým skutkem pro Eričku je jakékoli finanční přispění na její léčbu a šťastnější život.

Renáta Malátová – matka Konopáč Tel.: 604 792 442